wtorek, 12 grudzień 2017

Ania - Mama Tosi poleca
świątecznie na półeczkę

Ach grudzień, święta to mój ulubiony czas, a co w nim lubię: magię, Mikołaja i radość na twarzach gdy moi najbliżsi odpakowują prezenty. My od kilku lat grudzień rozpoczynamy Dziadkiem do orzechów, ale nie w formie książki tylko baletu. Ale już wracam do tematu.

Dziś tylko polecenia, dlatego nie będę się rozpisywała nad każdą książką zbyt dużo.

Książką, która już kilka lat gości u nas każdego grudnia to Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy zbiór wierszy i opowiadań, które wyszły spod najznakomitszych piór. Moim ulubionym opowiadaniem jest List Grzegorza Kasdepke, ma w sobie codzienność i magię. A propos listu, a czy Wy już napisaliście swoje listy? Jeśli jeszcze nie to do dzieła. Gdybym miała wybrać jeden wiersz to wybieram Czasami mi się zdaje … Wandy Chotomskiej. Bo mi też czasami się zdaje, że jestem Mikołajem, a później okazuje się, że tylko jego pomocnikiem. A może i aż.

I czas na ulubionych bohaterów Tosi, Mama Mu i Pan Wrona tym razem na sankach. Ach kto to widział by krowy zjeżdżały na sakach a wrony były mistrzami w slalomie między pachołkami. A jednak coś w tym jest. Szalona, pragnąca przygód Mama Mu trochę podstępem namawia Pana Wronę do zabawy sankami na śniegu. I wiecie co oboje lądują w śniegu z tym, że nie każde z nich jest z tego powodu zadowolone. Jak to powiedziała na koniec Tosia, z tym Panem Wrona to ja sobie jeszcze porozmawiam.

I na sam koniec nowość List od … Opowiem Wam początek, Linus ulega wypadkowi i trafia do szpitala ze złamaną nogą. Jak to się stało, a no myszkował po mieszkaniu w poszukiwaniu prezentu i znalazł w schowku nową deskę snowboardową. Zjeżdżając z górki wpadł pod samochód, który właśnie ruszał. I wiecie co żal chłopaka bo jak to powiedzieli ratownicy medyczni – Święta masz z głowy. A jak to wydarzenie zmieniło nadchodzące święta … tego nie mogę Wam zdradzić. Książka jest bardzo wciągająca, bez górnolotnych sformułowań napisana prostym językiem trafiającym do młodego czytelnika. Polecam Wam serdecznie.

Ania - Mama Tosi

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

My jesteśmy krasnoludki
czyli międzypokoleniowe hopsa sa

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP