wtorek, 12 grudzień 2017

Ania - Mama Tosi poleca
świątecznie na półeczkę

Ach grudzień, święta to mój ulubiony czas, a co w nim lubię: magię, Mikołaja i radość na twarzach gdy moi najbliżsi odpakowują prezenty. My od kilku lat grudzień rozpoczynamy Dziadkiem do orzechów, ale nie w formie książki tylko baletu. Ale już wracam do tematu.

Dziś tylko polecenia, dlatego nie będę się rozpisywała nad każdą książką zbyt dużo.

Książką, która już kilka lat gości u nas każdego grudnia to Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy zbiór wierszy i opowiadań, które wyszły spod najznakomitszych piór. Moim ulubionym opowiadaniem jest List Grzegorza Kasdepke, ma w sobie codzienność i magię. A propos listu, a czy Wy już napisaliście swoje listy? Jeśli jeszcze nie to do dzieła. Gdybym miała wybrać jeden wiersz to wybieram Czasami mi się zdaje … Wandy Chotomskiej. Bo mi też czasami się zdaje, że jestem Mikołajem, a później okazuje się, że tylko jego pomocnikiem. A może i aż.

I czas na ulubionych bohaterów Tosi, Mama Mu i Pan Wrona tym razem na sankach. Ach kto to widział by krowy zjeżdżały na sakach a wrony były mistrzami w slalomie między pachołkami. A jednak coś w tym jest. Szalona, pragnąca przygód Mama Mu trochę podstępem namawia Pana Wronę do zabawy sankami na śniegu. I wiecie co oboje lądują w śniegu z tym, że nie każde z nich jest z tego powodu zadowolone. Jak to powiedziała na koniec Tosia, z tym Panem Wrona to ja sobie jeszcze porozmawiam.

I na sam koniec nowość List od … Opowiem Wam początek, Linus ulega wypadkowi i trafia do szpitala ze złamaną nogą. Jak to się stało, a no myszkował po mieszkaniu w poszukiwaniu prezentu i znalazł w schowku nową deskę snowboardową. Zjeżdżając z górki wpadł pod samochód, który właśnie ruszał. I wiecie co żal chłopaka bo jak to powiedzieli ratownicy medyczni – Święta masz z głowy. A jak to wydarzenie zmieniło nadchodzące święta … tego nie mogę Wam zdradzić. Książka jest bardzo wciągająca, bez górnolotnych sformułowań napisana prostym językiem trafiającym do młodego czytelnika. Polecam Wam serdecznie.

Ania - Mama Tosi

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Trzy kropki
(czyli aktywnie i kropkarsko)

CZYTAJ DALEJ

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP