niedziela, 27 listopad 2016

Cały świat tańczy
(pupą)

Po co (tylko) czytać, jeżeli można od razu grać na bębnie (czyli praktycznie wszystkim), śpiewać (bo przecież każdy może) i co najważniejsze TAŃCZYĆ (kręcąc pupą oczywiście).

 Z takiego założenia wyszła (chyba) szwedzka pisarka Eva Susso prosząc o pomoc w popełnieniu tej książki (opowieści obrazkowej) francuskiego rysownika i ilustratora Benjamina Chauda (pan od Pomelo).

 Razem namalowali (napisali) świat oczywistego domu (z czerwonym dachem i oknami w kratkę), oczywistego psa, oczywistej mamy, oczywistego taty, oczywistych braci i sióstr. W całym tym towarzystwie jedynie śpiewająca kura wydaje się trochę odstawać…

Jeżeli są już wszyscy razem, to co robią- oczywiście grają: na bębnach, na bębenkach, na głowach królików (sami zobaczycie).  A jeżeli jest już rytm to nogi same zaczynają pląsać, a za nogami ruszają w tan pupy. Bębny grają, nogi pląsają, pupy falują, pies tańczy, kura śpiewa – szał, wycie do księżyca i Bombelli-Bombelli-Bom.

W zestawieniu z taką dawką ekspresji, tak rytmicznych i powtarzalnych zdań i zwrotów żadne dziecko (i niejeden dorosły) nie pozostanie obojętne i zaczynając od delikatnego pukania palcem w książkę przez przytupywanie nogą skończy razem z Bintą kręcić… no już sami wiecie czym

na półeczce dla malutkiego króliczka | mało tekstu | duże grafiki


Cały świat tańczy

okładka | twarda
rok wydania | 2008
liczba stron | 28
format | 21,5 x 21,5

Tagi:

binta Susso

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP