czwartek, 22 luty 2018

Cynamon i Trusia – wierszyki od stóp do głów
(czyli co, do czego i po co)

Wyjaśnić, dlaczego istniejmy, co znaczy miłość, i do czego TO wszystko zmierza potrafi każdy, ale spróbujcie odpowiedzieć dziecku na pytanie „po co jest pępek?” i to w sposób rymowany. W razie jakbyście mieli z tym kłopot – ta książka jest idealnym rozwiązaniem.

Jeżeli autor od dziecka miał wpajane przez ojca, że „Dobra książka wciąga od pierwszej strony. I nic na świecie nie może cię od niej oderwać” (a to właśnie przekazywał małemu Ulfowi Starkowi tata) – to nie miał wyboru – musiał pisać dobre książki. To, że są one dla dzieci tylko powiększa skalę trudności i zabawy.

Do tego, aby dzieło było kompletne i żeby pytania o przyczynę posiadania pary oczu, pępka lub ucha nie pozostawały bez niedomówień, niezbędne było zobrazowanie tych historii. Stworzenie postaci wyraźnych, zabawnych i charakterystycznych. I z takim zadaniem poradziła sobie szwedzka ilustratorka Charlotte Ramel.

Dzięki tej parze (i niewątpliwemu talentowi tłumaczki Agnieszki Stróżyk) nasze dzieci otrzymują przezabawną rymowaną encyklopedię i prawdziwy almanach definicji części ciała. Poznają tytułowych Cynamona i Trusię od przysłowiowych „stóp do głów” w przezabawnych rymowankach, śmiesznych ilustracjach i mądrych puentach.

Lekko, przyjemnie i z wyczutym idealnie dystansem napisane wierszyki, pozwolą nam podczas dobrej zabawy z książką i dziećmi wskazywać stopy, palce, uszy, włosy, a nawet poznać tajemnicę znikającej pupy

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Cynamon i Trusia – wierszyki od stóp do głów

tekst | Ulf Stark
ilustracje | Charlotte Ramel
wydawca | Zakamarki
okładka | oj tarda
rok wydania | 2007
liczba stron | 28
format | 21,5 x 27 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

(Od)Lot Osvalda
czyli dwa kolory - miłość

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP