czwartek, 22 marzec 2018

Dziurki w nosie
(czyli... a po co mi te dziury?)

Książki o anatomii zazwyczaj dotyczą rzeczy materialnych i namacalnych. Zazwyczaj też utrzymane są w tonie powagi, rzeczowości i rzeczowości. Ta anatomiczna książka opowiada o dwóch nieistniejących dziurawych przestrzeniach i to dowcipnie.

Odkrycie przez najmłodszych tego, że są szczęśliwymi posiadaczami otworów w nosie wiąże się od razu z niepohamowaną chęcią ich eksploracji. W większości przypadków kończy się to na palpacyjnych zabawach, choć osobiście znamy przypadki prób sadzenia w nosie fasolek i bazi - a w ekstremalnych przypadkach sprawdzania pojemności i głebokości przy pomocy szklanych kulek.

Kolejnym etapem wspólnego życia z tymi otworami jest - u trochę większych pociech - zadanie uwielbianego przez wszystkich rodziców pytania „a po co?” z dodatkowym akcentem na „a dlaczego?”  oraz finalme "a po co?" - - - - i tutaj z pomocą przychodzi nam Gen-icharu Yagyu i jego książkowe „Dziurki w nosie"

Rozprawia się on w sposób dowcipny i jednocześnie wyczerpujący z wszystkimi praktycznie zagadnieniami dotyczącymi nosowych otworów. Dzięki współpracy z nim, nie będą nam już straszne pytania dotyczące wielkości, kształtu, usytuowania i głębokości. I to nie tylko u Homosapiens.

Staniemy się specjalistami od katarów, smarkań, włosów w nosie i oczywiście (co najważniejsze) poznamy tajniki genezy i powstawania smarków. Będziemy w stanie (wspomagani ilustracjami) sprawnie zapoznać ludzi mniejszych z techniką dłubania i krwawymi konsekwencjami uprawiania tej dyscypliny w nadmiarze.

Będziemy mogli, dzięki tablicom anatomicznym (w końcu to poważna książka ), pokazać naszym małym dociekliwcom, co się dzieje jak wciągają powietrze, gdzie są rozpoznawane zapachy i dlaczego nie wolno wpychać niczego do nosa.

Tak więc dzięki tej bardzo dowcipnie napisanej i równie zabawnie zilustrowanej książce, szybko i sprawnie awansujemy do poziomu domowego laryngologo-rodzica. A co najważniejsze, gwarantujemy, że będziecie się z dziećmi przy tym świetnie bawić.... i dłubać.

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Dziurki w nosie

tekst | Gen-icharu Yagyu
ilustracje | Gen-icharu Yagyu
wydawca | Tako
okładka | oj twarda
rok wydania | 2016
liczba stron | 28
format | 23 x 25 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla dzieci.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Moja Mama

Oglądacie najczęsciej

Moja Mama

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP