czwartek, 22 marzec 2018

Jaj-cowanie pełną piersią
Grajfka dla dzieci – artystyczne zdobienie jaj

Każdy z nas w każdym domu jest specjalistą od wielkanocnego ozdabiania jaj-ek. Tak więc książka ta, to jedynie uświadamiacz, przytakiwacz i usystematawiacz tego, jak wspaniali z nas wszystkich jaj-carscy artyści skorupki.

Agnieszka Woźniak – (pani odpowiedzialna z popełnienie tej książki) postanowiła podejść do tematu jaj poważnie – metodycznie – z miarą – z metodą – z wyczuciem – z systematyką i z niesamowitym smakiem oraz wyczuciem formy.

To co dostajemy to encyklopedyczną i praktyczną wiedzę oKraszoną ciekawą współczesną kreską i rysunkiem. Mrugniecie oka do nas widać w tej książce przy podejściu do tematu. Bo ilu z nas przed wielkanocnym barwnikowaniem przeprowadza a) test gładkości, b) test bieli, c) test grubości – o teście ułożenia w przestrzeni powietrznej nie wspomnę.

Dalej turlając się po tej książce dostaniemy przepisy na barwienie naturalne maści wszelakiej – od burak, przez kapustę do kawy i marchewki. Dowiemy się jak miotać woskiem pszczelim, aby jaj-ko było kolorowe wielowarstwowo oraz jak ugniatać na jaj-u bibułe – aby ta kolorów nam narozpędzała pięknie.

Na koniec dowiemy się, że wszyscy jesteśmy, od małeg,o zawodowymi kroszańcami, kroszankami lub żeby było prościej – potrafimy KROSZYĆ. Czyli wprawną i zaopatrzoną w szpikulec ręką drapać sprawnie jaj-ko pomalowane i wzorem je przyozdabiać.

Ale co najważniejsze – ta książka jest dla dzieci – i nie mam tutaj nawet na myśli tego, że jest kilka stron, gdzie najmłodsi będą mogli wyżyć się artystycznie po makietach jaj-ek, ale o to, że rodzic zaopatrzony w taką książkę będzie mógł stać się mistrzem i nauczycielem i bajarzem i specjalistą i jaj-carskim magikiem.

Bo wiedzieć będzie co i dlaczego i jak i kiedy i w dodatku pokazać jak jajkiem tłuc, jak jajko turlać, ile waży jaj-o strusia, jakie są jaj-carskie zabawy itd. Bedąc bogatszymi w wiedzę jaj-eczną specjalistyczną, spojrzycie kolorowiej na jaj-kowanie wielkanocne.

I jeszcze jedna uwaga – to nie jest poradnik, który dostaniecie jako dodatek do wielkanocnego programu telewizyjnego pt. „jak pomalować jajko” – to graficzna zabawa na bardzo wysokim poziomie – uwrażliwiająca estetycznie człowieka mniejszego (i większego zresztą też). Miłego jaj-cowania.

na półeczce dla odrobinę większego i prawie dużego króliczka | trochę tekstu | duże grafiki


Jaj-cowanie pełną piersią

tekst | Agnieszka Woźniak
ilustracje | Agnieszka Wożniak
wydawca | Helios
okładka | miękka
rok wydania | 2018
liczba stron | 40

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP