poniedziałek, 20 luty 2017

Księga dźwięków
(czyli słownik poprawnego uhuuu)

Dzieci (te najmniejsze) są w stanie w sposób sprawny, pomysłowy i kategoryczny, za pomocą mimiki i pantomimiki, opowiedzieć nam o swoich emocjach, pragnieniach i żądaniach. Jednak do przekazania historii całej reszty świata potrzebny jest im zestaw przydatnych dźwięków.

Zazwyczaj zaczyna się od tych najradośniejszych „mama, tata” – a potem robi się coraz trudniej. Bo jak za pomocą tych paru nie wprawnie wypowiadanych sylab ludzie mniejsi mają przekazać informacje na temat właśnie zauważonego ducha, przechodzącego obok lwa lub awersji pokarmowej do rośliny z rodziny szarłatowatych - potocznie zwanej szpinakiem?

Aby pomóc dzieciom znajdujemy zazwyczaj półśrodki i łączymy niewprawnie sylaby, próbując z nadwyraźną gestykulacją podpowiadać pewne umowne onomatopeje i… komicznie ponosimy porażkę.
Z pomocą przychodzi nam francuska ilustratorka Soledad Bravi.

Podarowuje nam jako kierunkowskaz ponad stustronicowy bryk, zawierający uniwersum dźwięków rozciągające się od rytmicznego bębna i kukułki, przez tajemnicze odgłosy węży, myszy i królików, aż do niejednoznacznego i niepokojącego milczenia ślimaka.

Dzięki zabawnym, kolorowym i kontrastowym rysunkom francuskiej autorki, czas spędzony na wspólnym opisywaniu świata za pomocą narzędzi głosowych nie będzie się dłużył i z każdym kolejnym i kolejnym i kolejnym przewracaniem stron okaże się ciekawą przygodą i okazją do pohukania i pogwizdywania i pociumkiwania i skradnięcia kolejnego całusa i ... dobrze

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Księga dźwięków

tekst | Soledad Bravi
ilustracje | Soledad Bravi
wydawca | Dwie Siostry
okładka | oj tarda
liczba stron | 112
format | 14 x 14 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Mój wieloryb
o samotności słów kilka

CZYTAJ DALEJ

Piraci Oceanu Lodowego

CZYTAJ DALEJ

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP