środa, 3 maj 2017

Na najwyższej półeczce
kwiecień 2017

Kolejna, radosna odsłona cyklu miesięcznych podsumowań „Książka z najwyższej półeczki”. Nasz typ na najwyższą półeczkę to „Znajdka” - wydawnictwo TADAM. Jak w poprzednim miesiącu poprosiliśmy też cenionych przez nas blogerów, aby przedstawili Wam swoje kwietniowe typy na najwyższą półeczkę. Dodatkowo, co niezmiernie nas cieszy, uda się przybliżyć Wam i otworzyć świat komiksów dla najmłodszych, a to dzięki nominacjom na najwyższą półeczkę od "są komiksy dla dzieci". Zerknijcie zresztą sami na wszystkie polecenia - bo naprawdę warto.

 

 

 

 

Napółeczce.pl typujemy i polecamy - "Znajdka"

 
W kwietniu typujemy na najwyższą półeczkę propozycję od wydawnictwa TADAM - "Znajdka". Decydujemy się na ten typ dlatego, że w tej bezsłownej książce jest wszystko czego oczekujemy od dobrych i mądrych propozycji dla dzieci czyli: jest dla dorosłych, jest zaczynem do lekkich dyskusji o rzeczach ważnych, jest przepięknie zilustrowana i przede wszystkim obojętnie czy odbiorca ma 3 czy 103 lata zostanie do głębi poruszony i wzruszony. Czego więcej chcieć?
 
Więcej o tej książce pisaliśmy tutaj
 

 

Są komiksy dla dzieci typują i polecają "Płatki"

 
Album Płatki liczy sobie łącznie 32 plansze komiksowe oraz kilka dodatkowych stron, na których rysownik i kolorystka przybliżają kulisy powstania pozycji.  Narracja w komiksie prowadzona jest bez użycia słów, dlatego każdy kadr, scena i ujęcie mają znacznie. Przyznaję, ciężko mi przybliżyć fabułę w taki sposób, aby nie zdradzić zbyt wielu istotnych elementów. Nie chciałby odbierać przyjemności obcowania z magiczną i wzruszającą historią. Napomknę jedynie, że ojciec głównego bohatera jest poważnie chory, a tajemnicze ptaszysko ma w butonierce kwiatek, którego płatki mają lekarskie właściwości. Ilość płatków jest jednak ograniczona, a niedomagać zaczynają i inni. Dobrze tyle wystarczy. Liczę, że zaciekawiłem Was na tyle, że sięgniecie po książkę.
Cała recenzja od Są komiksy dla dzieci tutaj 

  O tym, że polecają: „Słońcem na papierze”

 

Ilustracje, wydanie, spójny projekt. Co to za piękna książka jest! I co ważniejsze - z pięknym wnętrzem. Muśnięty słońcem opis życia Kornela Makuszyńskiego przyniósł mi wiele wzruszeń, uśmiechów, rozcieranych rękawem łez. Tak, właśnie ten tytuł wstawiam na najwyższą półeczkę w kwietniu.
Cała recenzja od O tym, że -tutaj

 

Strefa psotnika typuje i poleca -"Uratuj mnie"


Najmłodszych zachwyci wyrazistymi, przyjaznymi w odbiorze ilustracjami oraz zabawą w przekładanie foliowych stron i – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ratowanie zwierzaków z różnych opresji. Starsze dzieci skłoni do refleksji nad prawami zwierząt oraz naszymi codziennymi wyborami. Rodzicom spodoba się jej prosta forma, a zarazem niebanalne ujęcie tak ważnego tematu, jakim jest prawo każdej żywej istoty do wolności.

Cała recenzja od Strefy Psotnika tutaj + BONUS - wywiad z autorem tutaj

 

  Maki z Giverny  typują i polecają "Grzeczna"

 

Lusia jest grzeczną dziewczynką, cichutką, robiącą wszystko jak należy - nie dla siebie, ale dla innych, bo tego od niej oczekują. Wszystko robi pięknie i tak, jak od niej oczekują - rodzice, nauczyciele, inne dzieci... Jest tak grzeczna, tak idealna, że wtapia się w ścianę, staje się niewidzialna. Początkowo nikt nawet nie zauważa jej zniknięcia. Czy uda jej się wyjść ze ściany, czy uda jej się odzyskać własny głos?
"Grzeczna" to książka, która głęboko zapada w głowę i serce. Do odczytywania na różnych poziomach, w zależności od wieku i zebranych doświadczeń. Mnie poruszyła mocno i porusza za każdym razem, kiedy po nią sięgam. Przeczytałam "Grzeczną" moim chłopakom. Po wysłuchaniu książki zapadła cisza. Moi synowie milczeli. Rzadko im się to zdarza..
Cała recenzja od Maki z Giverny - tutaj

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla dzieci.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Moja Mama

Oglądacie najczęsciej

Moja Mama

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP