środa, 3 maj 2017

Na najwyższej półeczce
kwiecień 2017

Kolejna, radosna odsłona cyklu miesięcznych podsumowań „Książka z najwyższej półeczki”. Nasz typ na najwyższą półeczkę to „Znajdka” - wydawnictwo TADAM. Jak w poprzednim miesiącu poprosiliśmy też cenionych przez nas blogerów, aby przedstawili Wam swoje kwietniowe typy na najwyższą półeczkę. Dodatkowo, co niezmiernie nas cieszy, uda się przybliżyć Wam i otworzyć świat komiksów dla najmłodszych, a to dzięki nominacjom na najwyższą półeczkę od "są komiksy dla dzieci". Zerknijcie zresztą sami na wszystkie polecenia - bo naprawdę warto.

 

 

 

 

Napółeczce.pl typujemy i polecamy - "Znajdka"

 
W kwietniu typujemy na najwyższą półeczkę propozycję od wydawnictwa TADAM - "Znajdka". Decydujemy się na ten typ dlatego, że w tej bezsłownej książce jest wszystko czego oczekujemy od dobrych i mądrych propozycji dla dzieci czyli: jest dla dorosłych, jest zaczynem do lekkich dyskusji o rzeczach ważnych, jest przepięknie zilustrowana i przede wszystkim obojętnie czy odbiorca ma 3 czy 103 lata zostanie do głębi poruszony i wzruszony. Czego więcej chcieć?
 
Więcej o tej książce pisaliśmy tutaj
 

 

Są komiksy dla dzieci typują i polecają "Płatki"

 
Album Płatki liczy sobie łącznie 32 plansze komiksowe oraz kilka dodatkowych stron, na których rysownik i kolorystka przybliżają kulisy powstania pozycji.  Narracja w komiksie prowadzona jest bez użycia słów, dlatego każdy kadr, scena i ujęcie mają znacznie. Przyznaję, ciężko mi przybliżyć fabułę w taki sposób, aby nie zdradzić zbyt wielu istotnych elementów. Nie chciałby odbierać przyjemności obcowania z magiczną i wzruszającą historią. Napomknę jedynie, że ojciec głównego bohatera jest poważnie chory, a tajemnicze ptaszysko ma w butonierce kwiatek, którego płatki mają lekarskie właściwości. Ilość płatków jest jednak ograniczona, a niedomagać zaczynają i inni. Dobrze tyle wystarczy. Liczę, że zaciekawiłem Was na tyle, że sięgniecie po książkę.
Cała recenzja od Są komiksy dla dzieci tutaj 

  O tym, że polecają: „Słońcem na papierze”

 

Ilustracje, wydanie, spójny projekt. Co to za piękna książka jest! I co ważniejsze - z pięknym wnętrzem. Muśnięty słońcem opis życia Kornela Makuszyńskiego przyniósł mi wiele wzruszeń, uśmiechów, rozcieranych rękawem łez. Tak, właśnie ten tytuł wstawiam na najwyższą półeczkę w kwietniu.
Cała recenzja od O tym, że -tutaj

 

Strefa psotnika typuje i poleca -"Uratuj mnie"


Najmłodszych zachwyci wyrazistymi, przyjaznymi w odbiorze ilustracjami oraz zabawą w przekładanie foliowych stron i – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ratowanie zwierzaków z różnych opresji. Starsze dzieci skłoni do refleksji nad prawami zwierząt oraz naszymi codziennymi wyborami. Rodzicom spodoba się jej prosta forma, a zarazem niebanalne ujęcie tak ważnego tematu, jakim jest prawo każdej żywej istoty do wolności.

Cała recenzja od Strefy Psotnika tutaj + BONUS - wywiad z autorem tutaj

 

  Maki z Giverny  typują i polecają "Grzeczna"

 

Lusia jest grzeczną dziewczynką, cichutką, robiącą wszystko jak należy - nie dla siebie, ale dla innych, bo tego od niej oczekują. Wszystko robi pięknie i tak, jak od niej oczekują - rodzice, nauczyciele, inne dzieci... Jest tak grzeczna, tak idealna, że wtapia się w ścianę, staje się niewidzialna. Początkowo nikt nawet nie zauważa jej zniknięcia. Czy uda jej się wyjść ze ściany, czy uda jej się odzyskać własny głos?
"Grzeczna" to książka, która głęboko zapada w głowę i serce. Do odczytywania na różnych poziomach, w zależności od wieku i zebranych doświadczeń. Mnie poruszyła mocno i porusza za każdym razem, kiedy po nią sięgam. Przeczytałam "Grzeczną" moim chłopakom. Po wysłuchaniu książki zapadła cisza. Moi synowie milczeli. Rzadko im się to zdarza..
Cała recenzja od Maki z Giverny - tutaj

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Mój wieloryb
o samotności słów kilka

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP