środa, 29 marzec 2017

Naciśnij mnie
czyli... kropka w kropkę?

Książka, którą zrobić mógłby każdy w domu – a szczególnie Ci z Was, którzy potrafią rysować tylko kropki. Książka z pomysłem, który został przerysowany i przetłumaczony na 24 języki i miliony palców na całym świecie. Zobaczcie sami dlaczego.

Dla nas ta książka jest potwierdzeniem i kwintesencją stwierdzenia, że liczy się pomysł. Bo co, tak naprawdę, proponuje nam francuski autor Hervé Tullet? Posiadając artystyczne zdolności, talent i doświadczenie kierownika artystycznego - rysuje - a nawet ujęlibyśmy to mocniej, paćka – kropki.

Można by w tym momencie pokusić się o polemikę – że przecież nie chodzi o jakość – ale o ilość. Niestety nie – uwierzcie nam – są strony w tej książce, gdzie na jednej całej połaci bieli jest jedna żółta kropka…

Mogą pojawić się teraz głosy – że być może siła, artyzm i doznania kryją się w ferii barw, kontrastów, gry cieni i półcieni… Nic bardziej mylnego – kolory są trzy: żółty, czerwony i niebieski (żeby być dokładnym raz pojawia się brak koloru).

A spróbujcie oddać tą książkę na chwilę w ręce dziecka. Pobawcie się w narratora i odczytajcie maluchom instrukcje znajdujące się pod kropkami i… zobaczycie magię. Nagle wasze dzieci zaczną trzeć kropki i ze zdziwieniem przewracać kolejne strony.

Co więcej, sami wpadniecie w zachwyt i będziecie potrząsać, obracać i wyginać książkę. Będziecie współudziałowcami ożywienia i prawdziwej interakcji waszych dzieci z literaturą.  Będziecie śmiać się, robić zdziwione miny i… klaskać. Będziecie się po prostu, wraz z książką i waszymi dziećmi bardzo dobrze bawić.

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Naciśnij mnie

tekst | Hervé Tullet
ilustracje | Hervé Tullet
wydawca | Babaryba
okładka | oj twarda
rok wydania | 2011
liczba stron | 56
format | 22 x 22 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Żabek i Ropuch
(czyli we dwoje zawsze lepiej)

CZYTAJ DALEJ

Chrum, chrum Bolusiu!
czyli bracie, gdzie… wpadłeś

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP