środa, 29 marzec 2017

Naciśnij mnie
czyli... kropka w kropkę?

Książka, którą zrobić mógłby każdy w domu – a szczególnie Ci z Was, którzy potrafią rysować tylko kropki. Książka z pomysłem, który został przerysowany i przetłumaczony na 24 języki i miliony palców na całym świecie. Zobaczcie sami dlaczego.

Dla nas ta książka jest potwierdzeniem i kwintesencją stwierdzenia, że liczy się pomysł. Bo co, tak naprawdę, proponuje nam francuski autor Hervé Tullet? Posiadając artystyczne zdolności, talent i doświadczenie kierownika artystycznego - rysuje - a nawet ujęlibyśmy to mocniej, paćka – kropki.

Można by w tym momencie pokusić się o polemikę – że przecież nie chodzi o jakość – ale o ilość. Niestety nie – uwierzcie nam – są strony w tej książce, gdzie na jednej całej połaci bieli jest jedna żółta kropka…

Mogą pojawić się teraz głosy – że być może siła, artyzm i doznania kryją się w ferii barw, kontrastów, gry cieni i półcieni… Nic bardziej mylnego – kolory są trzy: żółty, czerwony i niebieski (żeby być dokładnym raz pojawia się brak koloru).

A spróbujcie oddać tą książkę na chwilę w ręce dziecka. Pobawcie się w narratora i odczytajcie maluchom instrukcje znajdujące się pod kropkami i… zobaczycie magię. Nagle wasze dzieci zaczną trzeć kropki i ze zdziwieniem przewracać kolejne strony.

Co więcej, sami wpadniecie w zachwyt i będziecie potrząsać, obracać i wyginać książkę. Będziecie współudziałowcami ożywienia i prawdziwej interakcji waszych dzieci z literaturą.  Będziecie śmiać się, robić zdziwione miny i… klaskać. Będziecie się po prostu, wraz z książką i waszymi dziećmi bardzo dobrze bawić.

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Naciśnij mnie

tekst | Hervé Tullet
ilustracje | Hervé Tullet
wydawca | Babaryba
okładka | oj twarda
rok wydania | 2011
liczba stron | 56
format | 22 x 22 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Moja Mama

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Piraci Oceanu Lodowego

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP