O nas

Lubimy książki. Szczególnie lubimy te dla dzieci, a dokładniej, te dla najmłodszych. Lubimy je z kilku powodów. Po pierwsze - w znacznej większości są pięknie zilustrowane. Po drugie - w znaczącej mniejszości są mądre. A po trzecie - sprawiają radość dzieciom. Każdy chciałby żyć w mądrym, pięknym i radosnym świecie – a taki właśnie znajdujemy w książkach dla najmłodszych.

Czytanie i oglądanie (pięknych i mądrych) książek z dziećmi jest wzruszającym, ważnym i zaangażowanym tworzeniem pełnego dzieciństwa. Dla tych najmniejszych jest budowaniem wspomnienia o „tej najważniejszej książce, którą mama lub tata czytali mi do snu”. A dla tych dorosłych tworzeniem obrazu, w którym dziecko wtulone w nich, z wypiekami na twarzy, słucha bajkowych historii lub z okrzykiem radości odnajduje na obrazku znany kształt.

Książki, które prezentujemy i opisujemy podobają się nam, cenimy je i są dla nas z różnych względów ważne. Niektóre nas urzekły, inne wzruszyły, jeszcze inne pojawiły się u nas w ciekawym momencie życia.

Mamy nadzieję, że nasze wybory, pokryją się z Waszymi. Że uda się nam polecić takie książki, które również i Wy uznacie za piękne i wartościowe.

Miłego czytania.

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Są komiksy dla dzieci
świąteczne polecenia na półeczkę

CZYTAJ DALEJ

Sam w domu
czyli przyjaźń, zazdrość i łzy z cebulą w tle

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP