O nas

Lubimy książki. Szczególnie lubimy te dla dzieci, a dokładniej, te dla najmłodszych. Lubimy je z kilku powodów. Po pierwsze - w znacznej większości są pięknie zilustrowane. Po drugie - w znaczącej mniejszości są mądre. A po trzecie - sprawiają radość dzieciom. Każdy chciałby żyć w mądrym, pięknym i radosnym świecie – a taki właśnie znajdujemy w książkach dla najmłodszych.

Czytanie i oglądanie (pięknych i mądrych) książek z dziećmi jest wzruszającym, ważnym i zaangażowanym tworzeniem pełnego dzieciństwa. Dla tych najmniejszych jest budowaniem wspomnienia o „tej najważniejszej książce, którą mama lub tata czytali mi do snu”. A dla tych dorosłych tworzeniem obrazu, w którym dziecko wtulone w nich, z wypiekami na twarzy, słucha bajkowych historii lub z okrzykiem radości odnajduje na obrazku znany kształt.

Książki, które prezentujemy i opisujemy podobają się nam, cenimy je i są dla nas z różnych względów ważne. Niektóre nas urzekły, inne wzruszyły, jeszcze inne pojawiły się u nas w ciekawym momencie życia.

Mamy nadzieję, że nasze wybory, pokryją się z Waszymi. Że uda się nam polecić takie książki, które również i Wy uznacie za piękne i wartościowe.

Miłego czytania.

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

My jesteśmy krasnoludki
czyli międzypokoleniowe hopsa sa

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP