środa, 12 kwiecień 2017

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

Książka czasem ulega zniszczeniu, szczególnie podczas intensywnego kontaktu z małym homo sapiens. Czasem zostaje przedarta, otłuszczona, zalana, upaćkana, utytłana i ufaflolona. Ale to robią małe dzieci i można im to wybaczyć – zobaczcie co się dzieje, jak dorosły zaczyna dziurawić i znęcać się nad książką.

Hector Dexet – bo to on jest tym „nieodpowiedzialnym dorosłym” - postanowił zabrać nasze dzieci w kartonową podróż po ogrodzie i przedstawić im całą gromadę robaczków, motyli i owadów.

Opowiada dzieciom o tym, co dzieje się i jak dzieje się, kiedy w ogrodzie po zimowej białej ciszy zaczyna tętnić życie. Odpowiada graficznie kto się kryje, kto zmienia, jak zmienia, gdzie idą mrówki, kto pływa w kałuży i podobnie istotne pytania.

Żeby ta podróż była ciekawa, atrakcyjna i wciągająca dla wymagającego małego książkowego podglądacza, Hector Dexet na każdej ze stron przedstawił zagadkę, której graficzne rozwiązanie maluch odnajdzie już na następnej stronie.

Na dodatek, a właściwie na sam początek, postanowił te zagadki urozmaicić, uatrakcyjnić i podziurawił na najróżniejsze sposoby całą książkę. Zmieniając w ten sposób jej funkcjonalność i tworząc zabawne i zaskakujące rozwiązania dla pozornie prostych pytań.

Wraz z dziećmi będziecie co chwilę zaskakiwani czym jest i czym nie jest to, co jeszcze przed chwilą wydawało się być zupełnie czymś innym. Warto zagłębić się i poznać ten podziurawiony ogród Hectora Dexeta – bo to naprawdę dobra zabawa i jeszcze lepsza książka.

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Oto jest ogród

tekst | Hector Dexet
ilustracje | Hector Dexet
wydawca | Mamania
okładka | oj twarda
rok wydania | 2016
liczba stron | 36
format | 21 x 25 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Żabek i Ropuch
(czyli we dwoje zawsze lepiej)

CZYTAJ DALEJ

Chrum, chrum Bolusiu!
czyli bracie, gdzie… wpadłeś

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP