środa, 12 kwiecień 2017

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

Książka czasem ulega zniszczeniu, szczególnie podczas intensywnego kontaktu z małym homo sapiens. Czasem zostaje przedarta, otłuszczona, zalana, upaćkana, utytłana i ufaflolona. Ale to robią małe dzieci i można im to wybaczyć – zobaczcie co się dzieje, jak dorosły zaczyna dziurawić i znęcać się nad książką.

Hector Dexet – bo to on jest tym „nieodpowiedzialnym dorosłym” - postanowił zabrać nasze dzieci w kartonową podróż po ogrodzie i przedstawić im całą gromadę robaczków, motyli i owadów.

Opowiada dzieciom o tym, co dzieje się i jak dzieje się, kiedy w ogrodzie po zimowej białej ciszy zaczyna tętnić życie. Odpowiada graficznie kto się kryje, kto zmienia, jak zmienia, gdzie idą mrówki, kto pływa w kałuży i podobnie istotne pytania.

Żeby ta podróż była ciekawa, atrakcyjna i wciągająca dla wymagającego małego książkowego podglądacza, Hector Dexet na każdej ze stron przedstawił zagadkę, której graficzne rozwiązanie maluch odnajdzie już na następnej stronie.

Na dodatek, a właściwie na sam początek, postanowił te zagadki urozmaicić, uatrakcyjnić i podziurawił na najróżniejsze sposoby całą książkę. Zmieniając w ten sposób jej funkcjonalność i tworząc zabawne i zaskakujące rozwiązania dla pozornie prostych pytań.

Wraz z dziećmi będziecie co chwilę zaskakiwani czym jest i czym nie jest to, co jeszcze przed chwilą wydawało się być zupełnie czymś innym. Warto zagłębić się i poznać ten podziurawiony ogród Hectora Dexeta – bo to naprawdę dobra zabawa i jeszcze lepsza książka.

dla malutkich i odrobinę większych królików | mało tekstu | duże grafiki


Oto jest ogród

tekst | Hector Dexet
ilustracje | Hector Dexet
wydawca | Mamania
okładka | oj twarda
rok wydania | 2016
liczba stron | 36
format | 21 x 25 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Sam w domu
czyli przyjaźń, zazdrość i łzy z cebulą w tle

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP