poniedziałek, 7 sierpień 2017

Pippi się wprowadza i inne komiksy
(czyli piegowata prawda o ludziach mniejszych)

Jeżeli mielibyście jakiekolwiek wątpliwości czego TAK NAPRAWDĘ pragną wasze dzieci – to weźcie tę książkę, rozsiądźcie się wygodnie z człowiekiem mniejszym i czytając wspólnie - uważnie obserwujcie przy tym reakcje. I…

Jeżeli podczas sceny podnoszenia nad głowę konia pojawi się uśmiech, jeżeli podczas sceny skakania ze skały człowiek mniejszy zacznie przebierać nogami i w końcu, jeżeli podczas sceny ubijania ciasta szczotką do pleców zacznie się oblizywanie warg – to możecie mieć stuprocentową pewność, że zrobiliście kawał dobrej roboty i wasze dziecko jest w pełni gotowe do wolności w wykonaniu PIPPI Langstrump.

Czytając i oglądając komiksowe przygody Pippi możecie patrzeć na nie z przymrużeniem oka, lekko podśmiewywać się i niedowierzać nadprzyrodzonej sile i opowiadanym przez nią historiom. Jeżeli jednak chwilę dłużej zastanowicie się nad tym co ta krzykliwie i asymetrycznie ubrana rudowłosa dziewczynka chce powiedzieć Waszym dzieciom – będzie zaskoczeni.

Będziecie zdumieni, ile prawd oczywistych, prostych, nieskomplikowanych jest wypowiadanych przez nią i manifestowanych jej zachowaniem. Ile, w pozornej zabawie i figlach w wykonaniu Pippi, Astrid Lindgren przemyciła wytykania palcem naszej nadmiernej opiekuńczości, przesadnej kurtuazji i dulszczyzny.

Każda i każdy z Was ma w pamięci przynajmniej kilka przygód z dzieciństwa na miarę tych z opowieści o Pippi Landszturm. W każdym z tych wspomnień pojawia się zapewne przekroczenie jakiejś granicy i przeżycie godnej zapamiętania przygody. W każdej – jeżeli się tylko nad tym zastanowicie – pojawi się zapewne aspekt wolności, nieskrępowania i bycia pełnoprawnym człowiekiem. Myślę, że o to chodziło Astrid Lindgren i tego też pewnie chcecie dla ludzi mniejszych. Czytajcie więc przygody Pippi, niech inspirują i dobrze bawią. Polecamy.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużęgo króliczka | komiks dla wszystkich


Pippi się wprowadza i inne komiksy

tekst | Astrid Lindgren
ilustracje | Ingrid Vang Nyman
wydawca | Zakamarki
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 60
format | 20 x 24,5

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Żabek i Ropuch
(czyli we dwoje zawsze lepiej)

CZYTAJ DALEJ

Chrum, chrum Bolusiu!
czyli bracie, gdzie… wpadłeś

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP