poniedziałek, 7 sierpień 2017

Pippi się wprowadza i inne komiksy
(czyli piegowata prawda o ludziach mniejszych)

Jeżeli mielibyście jakiekolwiek wątpliwości czego TAK NAPRAWDĘ pragną wasze dzieci – to weźcie tę książkę, rozsiądźcie się wygodnie z człowiekiem mniejszym i czytając wspólnie - uważnie obserwujcie przy tym reakcje. I…

Jeżeli podczas sceny podnoszenia nad głowę konia pojawi się uśmiech, jeżeli podczas sceny skakania ze skały człowiek mniejszy zacznie przebierać nogami i w końcu, jeżeli podczas sceny ubijania ciasta szczotką do pleców zacznie się oblizywanie warg – to możecie mieć stuprocentową pewność, że zrobiliście kawał dobrej roboty i wasze dziecko jest w pełni gotowe do wolności w wykonaniu PIPPI Langstrump.

Czytając i oglądając komiksowe przygody Pippi możecie patrzeć na nie z przymrużeniem oka, lekko podśmiewywać się i niedowierzać nadprzyrodzonej sile i opowiadanym przez nią historiom. Jeżeli jednak chwilę dłużej zastanowicie się nad tym co ta krzykliwie i asymetrycznie ubrana rudowłosa dziewczynka chce powiedzieć Waszym dzieciom – będzie zaskoczeni.

Będziecie zdumieni, ile prawd oczywistych, prostych, nieskomplikowanych jest wypowiadanych przez nią i manifestowanych jej zachowaniem. Ile, w pozornej zabawie i figlach w wykonaniu Pippi, Astrid Lindgren przemyciła wytykania palcem naszej nadmiernej opiekuńczości, przesadnej kurtuazji i dulszczyzny.

Każda i każdy z Was ma w pamięci przynajmniej kilka przygód z dzieciństwa na miarę tych z opowieści o Pippi Landszturm. W każdym z tych wspomnień pojawia się zapewne przekroczenie jakiejś granicy i przeżycie godnej zapamiętania przygody. W każdej – jeżeli się tylko nad tym zastanowicie – pojawi się zapewne aspekt wolności, nieskrępowania i bycia pełnoprawnym człowiekiem. Myślę, że o to chodziło Astrid Lindgren i tego też pewnie chcecie dla ludzi mniejszych. Czytajcie więc przygody Pippi, niech inspirują i dobrze bawią. Polecamy.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużęgo króliczka | komiks dla wszystkich


Pippi się wprowadza i inne komiksy

tekst | Astrid Lindgren
ilustracje | Ingrid Vang Nyman
wydawca | Zakamarki
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 60
format | 20 x 24,5

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Trzy kropki
(czyli aktywnie i kropkarsko)

CZYTAJ DALEJ

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP