poniedziałek, 8 maj 2017

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Są takie książki, w których chciałoby żyć. Światy zawarte między literami, w których wydarzają się przygody tylko dobre, lub te dobrze się kończące.  Są książki w których sielankowość i płynność mijania istnieje radośnie i przyjemnie. To właśnie taka książka.

Sven Nordqvist (pan od Mamy Mu i pana Wrony) znalazł prosty i genialny sposób na własne uniwersum książkowe. Wziął kawałek ziemi i postawił na nim kilka rzeczy najważniejszych: dom, kurnik, drewutnię, wychodek – dodał do tego ogród, warzywnik, kilka kur, kilka Mukli (takie małe czasem podobne, a czasem mniej), jednego dobrego staruszka i jednego gadającego, małego kota.

Kota obdarzył naiwnością i rezolutnością małego dziecka, staruszka obdarzył mądrością i cierpliwością do naiwnych i rezolutnych kotów. Kury obdarzył trzpiotliwością i wyniosłością dam, a Mukli nie obdarzył niczym i dlatego wszystko kradną.

Tak dobrze dobranej i umieszczonej gromadce Sven Nordqvist wymyśla, jak na prawdziwie awanturnicze książki przystało ogrom przygód niewiarygodnych, bajkowych, spektakularnych i … codziennych. W tej konkretnej, o której piszemy, będą … smażyć naleśniki.

Szwedzki autor i ilustrator doskonale wiedząc dla kogo pisze i rysuje – wie również jak ma to zrobić, żeby było ciekawie, wciągająco i angażująco. Mają wiec nasze dzieci do odgadnięcia, pod czas tej opowieści kilka miejsc, kilka przedmiotów i parę historii dziejących się na drugim planie.

Do tego wszystkiego opowieść tą wydawca umieścił na kartonowych, grubych kartkach. Łatwotrzymalnych, słaboniszaczlnych i niezmiernie kolorowych. Dostajecie wiec tutaj sporo ciepłego humoru, przyjazne i miłe postacie, zgrabnie skrojoną „zagadkowo-sielankową” historie i książkę która płynnie wprowadzi Was (i dużych i małych) w spokojny i sielski świat Pettsona i Findusa

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego króliczka | mało tekstu | duże grafiki


Poznaj Pettsona i Findusa

tekst | Sven Nordqvist
ilustracje | Sven Nordqvist
wydawca | Media Rodzina
okładka | oj twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 16
format | 17 x 17 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

My jesteśmy krasnoludki
czyli międzypokoleniowe hopsa sa

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP