czwartek, 29 czerwiec 2017

Psy i koty pod lupą naukowców
(czyli wyższa szkoła głaskania)

"Mamo, mamo kup mi pieska/kotka" – taka mantra przypisana jest do ludzi mniejszych na stałe i każda z Was w pewnym momencie będzie musiała się z nią zmierzyć. Część ulegnie z radością, cześć z radością mniejszą, a innym dzieci ich odmowę będą wypominać przez lata. Jeśli macie tę decyzję za sobą i jest Was sierściowo w domu więcej – ta książka jest dla Was, jeżeli decyzja dopiero przed Wami – ta książka jest dla Was tym bardziej. 

Antonio Fischetti (francuski badacz, naukowiec i dziennikarz) sprawnie i ciekawie opowiada nam i tłumaczy zwyczaje i zachowania domowych czworonożnych przyjaciół. Wyjaśnia zagadnienia ważne (jak machanie ogonem), ważniejsze (dlaczego psy wąchają kupę) i najważniejsze (jak głaskać kota i nie zostać podrapanym). 

Tematy, które poruszą wydają się na pozór znane i codzienne – ale okazują się zaskakujące, i nioczywiste. Francuski autor zaciekawia nas i utrzymuje w tym zaciekawieniu przez kolejne rozdziały i strony. Co chwilę podnosimy brwi. lub zaskoczeni, kolejną wydawałoby się oczywistością, uśmiechamy się kiwając głową. 

Dodatkowo, za te, same z siebie niesamowite historie, wziął się ilustrator dysponujący nietuzinkową kreską Sebastien Mourrain. I , jesteśmy o tym przekonani, będziecie zachwyceni tym co zobaczycie. Ilustrację są zabawne i ciepłe. Stanowią idealne dopełnienie interesującej treści.

Polarny Lis (wydawca) dedykuje tę książkę dla ludzi mniejszych w wieku 9 +, niestety nie możemy się zgodzić. Jest ona też bardzo dobra dla młodszych dzieci. Byliśmy świadkami doświadczania tej książki przez człowieka mniejszego bardzo i wskazywania palcem rysunków (wszyscy to znamy), któremu towarzyszył głos mamy czytającej. Taki tandem sprawdził się rewelacyjnie – czego najlepszym dowodem było to, że potem taki jeden włochaty bardziej dostał olbrzymi smakołyk i merdał ogonem.

na półeczce dla odrobinę większego i prawie dużego króliczka | trochę tekstu | duże grafiki


Psy i koty pod lupą naukowców

tekst | Antonio Fischetti
wydawca | Polarny Lis
okładka | Sebastien Mourrain
rok wydania | 2017
liczba stron | 64
format | 24 x 32 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

Złodziej kury
czyli schematom wbrew i na przekór

CZYTAJ DALEJ

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP