piątek, 8 grudzień 2017

Sasanki na półeczkę
świąteczne polecenia

Te książki nie odtwarzają kolęd, nie świecą, nikt nie posypał ich brokatem. A jednak czekamy na nie cały rok. Opowiadają o tym, co ważne słowem i obrazem. Pięknie i tak świątecznie to robią!

Magda poleca: The Road To Bethlehem

 Prosta i jednocześnie urzekająca historia i piękne, nastrojowe ilustracje - The Road To Bethlehem to książka wyjątkowa, nasz adwentowo-bożonarodzeniowy skarb. Wędrujemy przez barwne łąki pastwiska i pastelowe góry by w końcu odnaleźć stajenkę a w niej Maryję - ukochaną właścicielkę głównych bohaterów - psa i małego kotka. W końcowych scenach z nieba pełnego kolorowych aniołów zaczynają opadać grube płatki śniegu. Robi się tak pięknie i tak świątecznie...  Zobaczcie sami!

Więcej przeczytacie tu

Martyna poleca: Wszyscy na Ciebie czekamy

Niezwykła książka, której nie może zabraknąć na adwentowej półeczce tych, którzy z wiarą i radością chcą przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Nie znajdziecie tu ubranego na czerwono Mikołaja, bałwanków ani elfów.

To książka, w której największą wartością jest ukazanie oczekiwanie na Mesjasza tak, jak jest ono opisane w Biblii. Przybliża religijną głębię tradycji przygotowywania szopki bożonarodzeniowej i pozwala poczuć prawdziwą radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Ale to nie tylko zwykła książka do czytania. Kupując ją dostajecie też zeszyt z wycinankami i płytę CD z pieśniami do wspólnego śpiewania. Pakiet to propozycja dla rodziców, którzy chcą wraz ze swoimi dziećmi spędzić aktywnie adwentowe wieczory.

Więcej tu

Martyna poleca: Goście na Boże Narodzenie i Niezwykły Święty Mikołaj

 Czy są książki bez których nie wyobrażacie sobie Świąt Bożego Narodzenia? Ja mam dwie – obie tego samego autora.  Goście na Boże Narodzenie i Niezwykły Święty Mikołaj napisane i zilustrowane przez Svena Nordqvista, od kilku lat niezmiennie znajdują się na mojej adwentowej i świątecznej półce.

To idealne propozycje na długie grudniowe wieczory. Ta druga ma więcej tekstu – 24 rozdziały można czytać przez cały Adwent. Zobaczcie jakie są wspaniałe!

 

Więcej tu

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP