piątek, 8 grudzień 2017

Sasanki na półeczkę
świąteczne polecenia

Te książki nie odtwarzają kolęd, nie świecą, nikt nie posypał ich brokatem. A jednak czekamy na nie cały rok. Opowiadają o tym, co ważne słowem i obrazem. Pięknie i tak świątecznie to robią!

Magda poleca: The Road To Bethlehem

 Prosta i jednocześnie urzekająca historia i piękne, nastrojowe ilustracje - The Road To Bethlehem to książka wyjątkowa, nasz adwentowo-bożonarodzeniowy skarb. Wędrujemy przez barwne łąki pastwiska i pastelowe góry by w końcu odnaleźć stajenkę a w niej Maryję - ukochaną właścicielkę głównych bohaterów - psa i małego kotka. W końcowych scenach z nieba pełnego kolorowych aniołów zaczynają opadać grube płatki śniegu. Robi się tak pięknie i tak świątecznie...  Zobaczcie sami!

Więcej przeczytacie tu

Martyna poleca: Wszyscy na Ciebie czekamy

Niezwykła książka, której nie może zabraknąć na adwentowej półeczce tych, którzy z wiarą i radością chcą przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Nie znajdziecie tu ubranego na czerwono Mikołaja, bałwanków ani elfów.

To książka, w której największą wartością jest ukazanie oczekiwanie na Mesjasza tak, jak jest ono opisane w Biblii. Przybliża religijną głębię tradycji przygotowywania szopki bożonarodzeniowej i pozwala poczuć prawdziwą radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Ale to nie tylko zwykła książka do czytania. Kupując ją dostajecie też zeszyt z wycinankami i płytę CD z pieśniami do wspólnego śpiewania. Pakiet to propozycja dla rodziców, którzy chcą wraz ze swoimi dziećmi spędzić aktywnie adwentowe wieczory.

Więcej tu

Martyna poleca: Goście na Boże Narodzenie i Niezwykły Święty Mikołaj

 Czy są książki bez których nie wyobrażacie sobie Świąt Bożego Narodzenia? Ja mam dwie – obie tego samego autora.  Goście na Boże Narodzenie i Niezwykły Święty Mikołaj napisane i zilustrowane przez Svena Nordqvista, od kilku lat niezmiennie znajdują się na mojej adwentowej i świątecznej półce.

To idealne propozycje na długie grudniowe wieczory. Ta druga ma więcej tekstu – 24 rozdziały można czytać przez cały Adwent. Zobaczcie jakie są wspaniałe!

 

Więcej tu

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla dzieci.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Patrz, Madika, pada śnieg!
(a wzruszenie ściska gardło)

Oglądacie najczęsciej

Wpadnij w dołek po uszy
(bo warto)

CZYTAJ DALEJ

Muki
(czyli doznania ponad miarę kolorowe)

CZYTAJ DALEJ

Konik Morski
(czyli Gdzie jest Tato)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP