poniedziałek, 12 luty 2018

Styczeń 2018
książki z najwyższej półeczki

Nowy rok za nami, pierwszy miesiąc za nami, - czas na kolejną odsłoną cyklu miesięcznych podsumowań od naszych przyjaciół po literach pisanych – czyli „Książka z najwyższej półeczki”.

W styczniu zachwyciły nas dwie książki, które łączy jedno – wyjątkowe ilustracje autorstwa Svena Nordqvista. Pierwszą jest „Statek Noego” – opowieść inspirowana historią biblijnego potopu. Nie jest to jednak standardowa opowieść o Noem i jego arce ze zwierzętami. Głównym bohaterem nie jest wcale Noe. Okazuje się nim z pozoru antypatyczny nosorożec. Początkowo nielubiany maruda odegra ważną rolę na statku i koniec końców docenią go wszyscy współtowarzysze, ale…
No właśnie! Po więcej zapraszamy tutaj

Bohaterami drugiej książki są Pettson i jego koci przyjaciel Findus. Wielbicielom tego wyjątkowego tandemu polecamy książkę „Rok z Findusem”. Można czytać ją po trochu przez cały rok, bo podzielona jest na rozdziały dedykowane każdemu miesiącowi. Znajdziecie tu niebanalne przepisy kulinarne, pomysły na kreatywne zajęcia dla małych majsterkowiczów i historyjki związane z każdym miesiącem. Z kotem Findusem nie można się nudzić! Więcej tutaj

Z naszych styczniowych lektur polecam "Źródło" Melanie Rutten. To wspaniała, niejednoznaczna i bardzo poetycka opowieść o poszukiwaniu i dojrzewaniu. O emocjach, tęsknotach, o życiu po prostu... Każdy znajdzie w niej coś, co go poruszy. Każdy znajdzie tu swojego bohatera - bliskiego, znajomego i emocje, z którymi łatwo się zidentyfikuje. To książka, do której warto wracać, bo za każdym razem znajduje się w niej coś nowego.

Więcej - tutaj

Co się czyta? to podcast o książkach i opowieściach. Omawiamy literaturę skierowaną zarówno do najmłodszych, jak i do nieco starszych czytelników. Przeprowadzamy wywiady ze znawcami tematu i dużo… żartujemy! Co się czyta? to propozycja dla tych wszystkich, dla których książka jest czymś więcej, niż tylko kawałkiem papieru na półce. Pleca do odsłuchania - Listy od Feliksa.

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla dzieci.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Lew i Ptak
(czyli międzygatunkowa przyjaźń i tęsknota)

Oglądacie najczęsciej

Muki
(czyli doznania ponad miarę kolorowe)

CZYTAJ DALEJ

Cztery sekrety poznania liter i nut
czyli miłość od drugiego wejrzenia

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze urodziny prosiaczka
czyli kartonowe przyjęcie piękne

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP