czwartek, 23 kwiecień 2020

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Kto robi, co robi, gdzie robi, znajdź, zobacz, poszukaj, a tutaj co, a może poszedł tutaj, zerknij co to, czy czasem nie zrobił tego, o zobacz tutaj się schowała, a gdzie ten pan idzie, z co ta dziewczynka niesie, a dokąd jedzie ten samochód, a gdzie leci? – to minimalny zestaw pytań, jaki będziecie musieli zadać na każdej ze stron tej książki. A warto.

Ulica Czereśniowa to mikro świat zawierający wszystko, od przystanku i palcu zabawa po wielopiętrowy dom handlowy; od zagrody rolnika do stacji kolei. Spotkać można tutaj też każdego, od grupki sióstr zakonnych po malarzy i śmieciarzy. Turystów, marynarzy, cyklistów, straż miejską i co najważniejsze – pomarańczową śmieciarkę

Chcecie szukać zwierzaków -  proszę bardzo: psy, koty, bociany, łabędzie, lisy, kury, kaczki, wróble, żaby, koziołki, osły, świnki, konie, króliki i dinozaury. Chcecie, żeby było dramatycznie: pan robi „bam”; chcecie, żeby było śmiesznie: kot wchodzi na drzewo.

Dzieje się naprawdę wiele i kolorowo. Odpowiedzialna za to wszystko jest bezkompromisowa niemiecka rysowniczka i ilustratorka Rotraut Susanne Berner. Od kilkunastu lat skutecznie i z sukcesem umieszczająca na ulicy Czereśniowej całą gamę postaci, przedmiotów, budynków i co najważniejsze: historii. A te są tu najważniejsze.

Historie, które wraz z dziećmi będziecie mogli śledzić przez kolejne strony i opowiadać na głos perypetie ich kilkunastu bohaterów. Zobaczycie min., jak zdziwi się Dorota, kiedy otworzy bagażnik samochodu, dowiecie się, po co Zenonowi wózek, dlaczego lis zawędrował do miasta i najważniejsze: kto wyrzucił skórkę od banana.

A to wszystko będzie się działo w bezpiecznym, sielskim, radosnym i spokojnym świecie ulicy Czereśniowej, gdzie nie zawędrowały jeszcze laptopy, palmtopy, konsole i smartfony ze swoim natłokiem informacji i wiadomości. Na ulicy, na której, zapewne sami odnajdziecie sporo ze swojego dzieciństwa i tym chętniej opowiecie o tym swoim dzieciom. Bo warto.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego króliczka | mało tekstu | duże grafiki


Wiosna na ulicy Czereśniowej

tekst | Rotraut Susanne Berner
ilustracje | Rotraut Susanne Berner
wydawca | Dwie Siostry
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 14
format | 26 x 34 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Złodziej kury
czyli schematom wbrew i na przekór

CZYTAJ DALEJ

Lew i Ptak
(czyli międzygatunkowa przyjaźń i tęsknota)

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP