czwartek, 23 kwiecień 2020

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Kto robi, co robi, gdzie robi, znajdź, zobacz, poszukaj, a tutaj co, a może poszedł tutaj, zerknij co to, czy czasem nie zrobił tego, o zobacz tutaj się schowała, a gdzie ten pan idzie, z co ta dziewczynka niesie, a dokąd jedzie ten samochód, a gdzie leci? – to minimalny zestaw pytań, jaki będziecie musieli zadać na każdej ze stron tej książki. A warto.

Ulica Czereśniowa to mikro świat zawierający wszystko, od przystanku i palcu zabawa po wielopiętrowy dom handlowy; od zagrody rolnika do stacji kolei. Spotkać można tutaj też każdego, od grupki sióstr zakonnych po malarzy i śmieciarzy. Turystów, marynarzy, cyklistów, straż miejską i co najważniejsze – pomarańczową śmieciarkę

Chcecie szukać zwierzaków -  proszę bardzo: psy, koty, bociany, łabędzie, lisy, kury, kaczki, wróble, żaby, koziołki, osły, świnki, konie, króliki i dinozaury. Chcecie, żeby było dramatycznie: pan robi „bam”; chcecie, żeby było śmiesznie: kot wchodzi na drzewo.

Dzieje się naprawdę wiele i kolorowo. Odpowiedzialna za to wszystko jest bezkompromisowa niemiecka rysowniczka i ilustratorka Rotraut Susanne Berner. Od kilkunastu lat skutecznie i z sukcesem umieszczająca na ulicy Czereśniowej całą gamę postaci, przedmiotów, budynków i co najważniejsze: historii. A te są tu najważniejsze.

Historie, które wraz z dziećmi będziecie mogli śledzić przez kolejne strony i opowiadać na głos perypetie ich kilkunastu bohaterów. Zobaczycie min., jak zdziwi się Dorota, kiedy otworzy bagażnik samochodu, dowiecie się, po co Zenonowi wózek, dlaczego lis zawędrował do miasta i najważniejsze: kto wyrzucił skórkę od banana.

A to wszystko będzie się działo w bezpiecznym, sielskim, radosnym i spokojnym świecie ulicy Czereśniowej, gdzie nie zawędrowały jeszcze laptopy, palmtopy, konsole i smartfony ze swoim natłokiem informacji i wiadomości. Na ulicy, na której, zapewne sami odnajdziecie sporo ze swojego dzieciństwa i tym chętniej opowiecie o tym swoim dzieciom. Bo warto.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego króliczka | mało tekstu | duże grafiki


Wiosna na ulicy Czereśniowej

tekst | Rotraut Susanne Berner
ilustracje | Rotraut Susanne Berner
wydawca | Dwie Siostry
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 14
format | 26 x 34 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Alya i trzy koty
(czyli książka pachnąca kardamonem)

CZYTAJ DALEJ

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP