środa, 24 październik 2018

Wrzesień 2018
polecenia od przyjaciół literowych

Coraz więcej rozruchu w naszych ruchach powracajych i drgnięć i poczynań i proszę... udał się zrobić polecenia Wrześniowe ;)

Z lektur wrześniowych polecamy "Okropny rysunek!" Johanny Thydel, (il. Emma Adbåge).

To znakomicie opowiedziana słowem i obrazem historia pewnego wieczoru Inki i jej starszego brata. I jak to między rodzeństwem bywa, znajdziemy tutaj cały, calutki wachlarz emocji i uczuć. Od  wściekłości (z epitetami włącznie) po miłość. "Okropny rysunek" to opowieść o relacjach, ale też o procesie twórczym, który potrafi przynieść zarówno ogromną złość i frustrację, jak i niesamowitą radość i satysfakcję.

Po więcej i jeszcze trochę zapraszamy tutaj: Okropny rysunek!

Jeleń, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, il. Grażyna Rigall

Czytając tę książkę przed oczami mam twarze. Twarze bliskie i nieznajome, twarze ludzi, z którymi mknę pospiesznym do Centrum. I twarze w samochodach, które obserwuję z okien autobusu -  ludzi, którzy wiozą dzieci do przedszkoli i szkół, rozmawiają przez komórki, wydając dyspozycje, palą papierosy, i zawsze bardzo się spieszą. I przeważnie są spóźnieni. Jesteśmy niewolnikami czasu, niewolnikami miasta, i pracy codziennie pochłaniającej znacznie więcej niż osiem godzin życia.

Bardzo polecam! To książka, która inaczej przemówi do dziecka, a inaczej do dorosłego. Głos, który pięknie wpisuje się w nurt książek dotykających problemu kondycji współczesnego człowieka. Okładka - cudo! I dalej też wspaniale. Grażyna Rigall pięknie prowadzi nas przez tekst. Jest poruszająco, jest niepokojąco, ale i jest zabawnie. "Jelenia" ustawię na swojej półce, obok "Zgubionej duszy" Tokarczuk/Concejo i "Cykady" Shauna Tana.

A po wiecej słów recenzji zapraszamy tutaj: Jeleń

Mój przyjaciel Szymon

Co się czyta? - to podcast o książkach i opowieściach. Omawiam literaturę skierowaną zarówno do najmłodszych, jak i do nieco starszych czytelników. Przeprowadzamy wywiady ze znawcami tematu i dużo… żartujemy! 
Co się czyta? to propozycja dla tych wszystkich, dla których książka jest czymś więcej, niż tylko kawałkiem papieru na półce. Pleca do odsłuchania - Mój przyjaciel Szymon.

Aby w pełni rozkoszować się tą recenzją - kliknijcie tutaj: Mój przyjaciel Szymon.

Moja Mama - Mayna Itoiz

Ciężko jest znaleźć słowo, które dobrze określi ten fragment wieczoru, te chwil kilka przed zaśnięciem, kiedy mama i człowiek mniejszy zostają sami i zaczynają BYĆ ZE SOBĄ w relacji bajkowej, książkowej, opowiadaniowej i baśniowej

Więcej zerknijcie sobie radosćnie klikając tutaj: Moja Mama

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Trzy kropki
(czyli aktywnie i kropkarsko)

CZYTAJ DALEJ

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP