środa, 24 październik 2018

Wrzesień 2018
polecenia od przyjaciół literowych

Coraz więcej rozruchu w naszych ruchach powracajych i drgnięć i poczynań i proszę... udał się zrobić polecenia Wrześniowe ;)

Z lektur wrześniowych polecamy "Okropny rysunek!" Johanny Thydel, (il. Emma Adbåge).

To znakomicie opowiedziana słowem i obrazem historia pewnego wieczoru Inki i jej starszego brata. I jak to między rodzeństwem bywa, znajdziemy tutaj cały, calutki wachlarz emocji i uczuć. Od  wściekłości (z epitetami włącznie) po miłość. "Okropny rysunek" to opowieść o relacjach, ale też o procesie twórczym, który potrafi przynieść zarówno ogromną złość i frustrację, jak i niesamowitą radość i satysfakcję.

Po więcej i jeszcze trochę zapraszamy tutaj: Okropny rysunek!

Jeleń, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, il. Grażyna Rigall

Czytając tę książkę przed oczami mam twarze. Twarze bliskie i nieznajome, twarze ludzi, z którymi mknę pospiesznym do Centrum. I twarze w samochodach, które obserwuję z okien autobusu -  ludzi, którzy wiozą dzieci do przedszkoli i szkół, rozmawiają przez komórki, wydając dyspozycje, palą papierosy, i zawsze bardzo się spieszą. I przeważnie są spóźnieni. Jesteśmy niewolnikami czasu, niewolnikami miasta, i pracy codziennie pochłaniającej znacznie więcej niż osiem godzin życia.

Bardzo polecam! To książka, która inaczej przemówi do dziecka, a inaczej do dorosłego. Głos, który pięknie wpisuje się w nurt książek dotykających problemu kondycji współczesnego człowieka. Okładka - cudo! I dalej też wspaniale. Grażyna Rigall pięknie prowadzi nas przez tekst. Jest poruszająco, jest niepokojąco, ale i jest zabawnie. "Jelenia" ustawię na swojej półce, obok "Zgubionej duszy" Tokarczuk/Concejo i "Cykady" Shauna Tana.

A po wiecej słów recenzji zapraszamy tutaj: Jeleń

Mój przyjaciel Szymon

Co się czyta? - to podcast o książkach i opowieściach. Omawiam literaturę skierowaną zarówno do najmłodszych, jak i do nieco starszych czytelników. Przeprowadzamy wywiady ze znawcami tematu i dużo… żartujemy! 
Co się czyta? to propozycja dla tych wszystkich, dla których książka jest czymś więcej, niż tylko kawałkiem papieru na półce. Pleca do odsłuchania - Mój przyjaciel Szymon.

Aby w pełni rozkoszować się tą recenzją - kliknijcie tutaj: Mój przyjaciel Szymon.

Moja Mama - Mayna Itoiz

Ciężko jest znaleźć słowo, które dobrze określi ten fragment wieczoru, te chwil kilka przed zaśnięciem, kiedy mama i człowiek mniejszy zostają sami i zaczynają BYĆ ZE SOBĄ w relacji bajkowej, książkowej, opowiadaniowej i baśniowej

Więcej zerknijcie sobie radosćnie klikając tutaj: Moja Mama

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Poznaj Pettsona i Findusa
czyli naleśniki po szwedzku

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

My jesteśmy krasnoludki
czyli międzypokoleniowe hopsa sa

CZYTAJ DALEJ

Pomelo rośnie
czyli sporo do omówienia w kwestii rośnienia

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP