poniedziałek, 31 lipiec 2017

Żabek i Ropuch
(czyli we dwoje zawsze lepiej)

Wytłumaczenie czym jest przyjaźń, jak duże znaczenie ma osoba druga, jak dobrze jest móc liczyć na kogoś i jakie to uczucie, kiedy ktoś liczy na nas – to niełatwa sprawa. Ta książka o dwóch bardzo ludzkich płazach pozwoli Wam wyjaśnić ludziom mniejszym te zagadnienia bardzo dobrze, ciekawie, dowcipnie i ze smakiem.

Arnold Lobel to amerykański pisarz i ilustrator (uznawany za twórcę picture booków), który otrzymał za swoje książki dla dzieci wiele prestiżowych nagród, m.in. Newbery Honor Book. Poza tym, że powołał do życia Ropucha i Żabka, przedstawił też światu małą mysz i jej zupę w książce „Mouse Soup”, za którą otrzymał Garden State Children's Book Award.

W książce Razem (która jest drugim tomem przygód przyjaciół) poznacie kilka niezwiązanych ze sobą dykteryjek, w które wplątują się lub które sami prowokują główni bohaterowie. Historie te są przygodowym tłem do prawdziwych opowieści o relacjach i uczuciach.

Poznacie przyjaciół zestawionych kontrastowo i dowcipnie. Z jednej strony jest Żabek – energiczny, kreatywny, tworzący i wyjaśniający. Z drugiej strony Ropuch – powolny, kontestujący, flegmatyczny, poukładany i uporządkowany. Taki zestaw charakterów gwarantuje ciekawą relację i ciekawe konfrontacje oraz przygody.

Przeglądając kolejne strony będziecie mieli okazję poznać, jak zachowają się zieloni przyjaciele mierząc się z tematami planowania, cierpliwości, silnej woli, odwagi i samotności. Arnold Lobel opowiedział o rzeczach ważnych i istotnych – a zrobił to w sposób prosty i ujmujący, pozbawiony patetycznego tonu i wielkich słów. Innymi słowy, w sposób idealny do wspólnego czytania i rozmowy. Polecamy.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużego króliczka | tekstu troszkę | duże grafiki


Żabek i Ropuch

tekst | Arnold Lobel
ilustracje | Arnold Lobel
wydawca | Wydawnictwo Literackie
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 68
format | 14,5 x 22,5 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla dzieci.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Moja Mama

Oglądacie najczęsciej

Moja Mama

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Tęgi umysł
Tajemnice inteligencji

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP