poniedziałek, 31 lipiec 2017

Żabek i Ropuch
(czyli we dwoje zawsze lepiej)

Wytłumaczenie czym jest przyjaźń, jak duże znaczenie ma osoba druga, jak dobrze jest móc liczyć na kogoś i jakie to uczucie, kiedy ktoś liczy na nas – to niełatwa sprawa. Ta książka o dwóch bardzo ludzkich płazach pozwoli Wam wyjaśnić ludziom mniejszym te zagadnienia bardzo dobrze, ciekawie, dowcipnie i ze smakiem.

Arnold Lobel to amerykański pisarz i ilustrator (uznawany za twórcę picture booków), który otrzymał za swoje książki dla dzieci wiele prestiżowych nagród, m.in. Newbery Honor Book. Poza tym, że powołał do życia Ropucha i Żabka, przedstawił też światu małą mysz i jej zupę w książce „Mouse Soup”, za którą otrzymał Garden State Children's Book Award.

W książce Razem (która jest drugim tomem przygód przyjaciół) poznacie kilka niezwiązanych ze sobą dykteryjek, w które wplątują się lub które sami prowokują główni bohaterowie. Historie te są przygodowym tłem do prawdziwych opowieści o relacjach i uczuciach.

Poznacie przyjaciół zestawionych kontrastowo i dowcipnie. Z jednej strony jest Żabek – energiczny, kreatywny, tworzący i wyjaśniający. Z drugiej strony Ropuch – powolny, kontestujący, flegmatyczny, poukładany i uporządkowany. Taki zestaw charakterów gwarantuje ciekawą relację i ciekawe konfrontacje oraz przygody.

Przeglądając kolejne strony będziecie mieli okazję poznać, jak zachowają się zieloni przyjaciele mierząc się z tematami planowania, cierpliwości, silnej woli, odwagi i samotności. Arnold Lobel opowiedział o rzeczach ważnych i istotnych – a zrobił to w sposób prosty i ujmujący, pozbawiony patetycznego tonu i wielkich słów. Innymi słowy, w sposób idealny do wspólnego czytania i rozmowy. Polecamy.

na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużego króliczka | tekstu troszkę | duże grafiki


Żabek i Ropuch

tekst | Arnold Lobel
ilustracje | Arnold Lobel
wydawca | Wydawnictwo Literackie
okładka | Twarda
rok wydania | 2015
liczba stron | 68
format | 14,5 x 22,5 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Słoń jaki jest każdy wie
(chyba, że nie)

CZYTAJ DALEJ

Złodziej kury
czyli schematom wbrew i na przekór

CZYTAJ DALEJ

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP