poniedziałek, 10 kwiecień 2017

Znajdka
(czyli dwa to liczba najważniejsza)

W normalnym świecie często dzieją się rzeczy dziwne, nieważne i pełne słów. A ile słów potrzeba, żeby w dziwnym świecie opowiedzieć o rzeczach normalnych i najważniejszych? Żadnego – i udowadnia to ta książka.

U Dobrosławy Rurańskiej – autorki i ilustratorki tej opowieści - świat nierzeczywisty dzieje się parami. Parami przytula się, parami pływa, parami chwyta za dłonie i dotyka czułkami. 

Świat, który jest kolorowy ferią barw, bogaty mnogością istot, roślin i wydarzeń, jest przestrzenią, w której samotność głównego bohatera i jego pragnienie bycia z drugą „osobą” jest jeszcze bardziej widoczne i wyraźniejsze.

Jego samotność malowana jest smutkiem wielkich żółtych oczu, zwieszeniem czarnych ramion i tęsknym spojrzeniem za szczęściem innych. Napotka On jednak w pewnym momencie coś, co sprawia, że czarna samotność zmieni się w żółtą nadzieję. Przeobrazi się we wiarę w szczęśliwą parzystość i radosne „we dwoje”. A to będzie dopiero początek zaskakującego tête-à-tête naszego czarno-futrzastego przyjaciela z przeznaczeniem.

Jak zwykle być powinno wszystko kończy się dobrze i z uśmiechem. Jak zwykle być powinno będziecie mieli temat do mądrej rozmowy z najmłodszymi i trochę starszymi. Jak zwykle być powinno sami się wzruszycie i ucieszycie z zakończenia. Czyli to po prostu – bardzo dobra książka.

na półeczce dla malutkiego, odrobinę większego i prawie dużego króliczka | tekstu brak | duże grafiki


Znajdka

ilustracje | Dobrosława Rurańska
wydawca | Tadam
okładka | oj twarda
rok wydania | 2016
liczba stron | 36
format | 24 x 17 cm

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Brak komentarzy.

Dozwolone typy plików: jpg, png, gif

Witamy napoleczce.pl Piszemy tutaj (tylko)o tym co nam się podoba i tylko o książkach dla ludzi mniejszych.

Szukaj w tym blogu

Książka miesiąca

Wiosna na ulicy Czereśniowej
(czyli książka do opowiadania)

Oglądacie najczęsciej

Miś Maksa
czyli próba przyjaźni w obliczu nocnika

CZYTAJ DALEJ

Oto jest ogród
czyli dziurawa książka

CZYTAJ DALEJ

Lolek
(czyli o psie, a bardziej o ludziach)

CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas na FB

Archiwum bloga


TOP